blog.noxeo.pl

Koszt! a możne już nie?

W związku z projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, który ma wejść w życie od 1 września 2019 przed dokonaniem przelewu na konto bankowe kontrahenta (za towar lub inny wydatek) będziesz musiał (lub Twoje biuro rachunkowe) weryfikować czy ten rachunek bankowy widnieje w wykazie rachunków zgłoszonych przez tego dostawcę.

Ale spokojnie…

Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje dostępny dla każdego spis podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT gdzie będą widniały rachunki bankowe zgłoszone przez podatników.

Jeśli dokonasz płatności na kont bankowe, którego nie ma w wykazie kontrahenta to danej faktury nie będziesz mógł zaliczyć jako koszt uzyskania przychodów firmy.

Pamiętaj także, aby na bieżąco zgłaszać i aktualizować swoje konta bankowe do Urzędu Skarbowego (obowiązek podatnika), co ułatwi Twoim klientom sprawdzać czy dany rachunek widnieje w wykazie.

Powyższe zmiany obowiązują od 1 września 2019, jednak Urząd Skarbowy będzie wyciągał konsekwencje dopiero od 1 stycznia 2020 roku.

Dodaj komanterz

KONTAKT

noxeo sp. z o.o.
ul. Okrzei 3
58-400 Kamienna Góra
tel. +48 5 3333 1000
www.noxeo.pl